League Website

League Schedule - 8th Boys Cont'd

Home

Latest News

League Schedule

Team Schedules

Location Schedules

Scores

Standings

Links


To see this schedule in calendar format, Click Here
Monday, June 3, 2019 6:15 pm Concordia Lutheran (Kirkwood) Columbia Cole 8th Boys vs SCL 8th Boys
Monday, June 3, 2019 8:15 pm Marquette High Small Gym Parkway West Blue 8th Boys vs Knights Chalmers 2024 8th Boys
Monday, June 3, 2019 8:15 pm Shriners West County Basketball Gold 8th Boys vs STL Home School Blue Knights Tucker 8th Boys
Monday, June 3, 2019 9:15 pm Shriners STL Home School Blue Knights Tucker 8th Boys vs Parkway West White 8th Boys
Tuesday, June 4, 2019 6:00 pm Center St. Louis Court 1 Columbia Cole 8th Boys vs STL Gunners 8th Boys
Wednesday, June 5, 2019 8:00 pm Oakville High Gym A Fire Elite 2025 8th Boys vs Flyers Elite 8th Boys
Thursday, June 6, 2019 8:15 pm Hancock High School Flyers Elite 8th Boys vs Kings Hogan 8th Boys
Thursday, June 6, 2019 9:15 pm Barat Academy Court 1 West County Basketball Gold 8th Boys vs 3D Select 2024 8th Boys
Monday, June 10, 2019 5:30 pm Gametime Sports Court 3 Fort Zumwalt West Grey 8th Boys vs 3D Vision Academy Orange 8th Boys
Wednesday, June 12, 2019 6:15 pm Marquette High Small Gym Flyers Elite 8th Boys vs Parkway West Blue 8th Boys
Thursday, June 13, 2019 8:15 pm Troy Ninth Grade Center West County Basketball Gold 8th Boys vs 3D Vision Academy Black 8th Boys
Monday, June 17, 2019 7:15 pm Gametime Sports Court 1 Liberty Red 8th Boys vs Knights Chalmers 2024 8th Boys
Monday, June 17, 2019 7:15 pm Shriners West County Basketball Gold 8th Boys vs 3D Vision Academy White 8th Boys
Tuesday, June 18, 2019 6:15 pm St. Mary's High School Columbia Cole 8th Boys vs South City Jets 8th Boys
Tuesday, June 18, 2019 8:00 pm John Burroughs Court 1 3D Select 2024 8th Boys vs Aces DeGreeff 8th Boys
Wednesday, June 19, 2019 5:30 pm John Burroughs Court 1 Knights Dutton 8th Boys vs West County Basketball Blue 8th Boys
Wednesday, June 19, 2019 6:15 pm John Burroughs Court 3 Columbia Cole 8th Boys vs 3D Vision Academy Orange 8th Boys
Wednesday, June 19, 2019 7:15 pm John Burroughs Court 1 West County Basketball Blue 8th Boys vs Flyers Elite 8th Boys
Thursday, June 20, 2019 8:15 pm John Burroughs Court 2 Flight Academy Michel 2024 8th Boys vs Knights Chalmers 2024 8th Boys
Thursday, June 20, 2019 9:15 pm John Burroughs Court 2 Sharp Shooters 8th Boys vs Columbia Cole 8th Boys
Thursday, June 20, 2019 9:15 pm John Burroughs Court 3 3D Select 2024 8th Boys vs Flight Academy Michel 2024 8th Boys
Monday, June 24, 2019 6:15 pm Gametime Sports Court 3 Francis Howell White 8th Boys vs Flyers Elite 8th Boys
Monday, June 24, 2019 6:15 pm Lafayette High Court 1 3D Vision Academy Orange 8th Boys vs STL Gunners 8th Boys
Monday, June 24, 2019 7:15 pm Gametime Sports Court 2 Knights Reinsch 2024 Team 1 8th Boys vs Flyers Elite 8th Boys
Monday, June 24, 2019 7:15 pm Zion Lutheran 3D Vision Academy Black 8th Boys vs Cougars Masa 8th Boys
Monday, June 24, 2019 8:30 pm John Burroughs Court 2 Greyhounds Espe 8th Boys vs Knights Chalmers 2024 8th Boys
Tuesday, June 25, 2019 6:15 pm Marquette High Big Gym 3D Vision Academy White 8th Boys vs STL Gunners 8th Boys
Wednesday, June 26, 2019 7:15 pm Barat Academy Court 2 3D Select 2024 8th Boys vs Parkway West White 8th Boys
Thursday, June 27, 2019 7:15 pm Zion Lutheran 3D Vision Academy Orange 8th Boys vs Cougars Masa 8th Boys
Thursday, June 27, 2019 9:15 pm Hancock High School West County Basketball Gold 8th Boys vs Avalanche 8th Boys
Monday, July 1, 2019 6:15 pm Barat Academy Court 2 STL Gunners 8th Boys vs 3D Vision Academy Black 8th Boys
Monday, July 1, 2019 6:15 pm Gametime Sports Court 3 STL Home School Blue Knights Tucker 8th Boys vs West County Basketball Gold 8th Boys
Tuesday, July 2, 2019 9:00 pm John Burroughs Court 1 Crusaders Blue 8th Boys vs Flight Academy Thomas 8th Boys
Tuesday, July 2, 2019 9:15 pm Gametime Sports Court 3 STL Home School Blue Knights Tucker 8th Boys vs 3D Vision Academy Orange 8th Boys
Monday, July 8, 2019 5:30 pm Barat Academy Court 2 Lightning Forbes 8th Boys vs Flyers Elite 8th Boys
Monday, July 8, 2019 7:15 pm Gametime Sports Court 2 3D Vision Academy White 8th Boys vs Crusaders Blue 8th Boys
Monday, July 8, 2019 8:15 pm Barat Academy Court 2 STL Mavericks 7th Boys vs 3D Vision Academy Orange 8th Boys
Monday, July 8, 2019 9:15 pm Marquette High Small Gym Parkway West White 8th Boys vs Summit Jr. Falcons 8th Boys
Tuesday, July 9, 2019 6:15 pm Parkway West Middle Small Gym Liberty Red 8th Boys vs West County Basketball Blue 8th Boys
Tuesday, July 9, 2019 8:15 pm Gametime Sports Court 1 3D Select 2024 8th Boys vs Flight Academy Thomas 8th Boys
Wednesday, July 10, 2019 7:00 pm Parkway West Middle Small Gym 3D Select 2024 8th Boys vs STL Mavericks 7th Boys
Thursday, July 11, 2019 5:30 pm Parkway West Middle Big Gym Knights Chalmers 2024 8th Boys vs Summit Jr. Falcons 8th Boys
Monday, July 15, 2019 5:30 pm Barat Academy Court 2 Lightning Forbes 8th Boys vs Knights Chalmers 2024 8th Boys
Tuesday, July 16, 2019 9:15 pm Barat Academy Court 2 St. Louis Lakers 8th Boys vs 3D Vision Academy Orange 8th Boys
Wednesday, July 17, 2019 9:15 pm Gametime Sports Court 3 3D Select 2024 8th Boys vs Knights Dutton 8th Boys
Wednesday, July 17, 2019 9:15 pm Marquette High Small Gym Summit Jr. Falcons 8th Boys vs Parkway West Blue 8th Boys
Thursday, July 18, 2019 5:30 pm Marquette High Small Gym West County Basketball Gold 8th Boys vs Summit Jr. Falcons 8th Boys
Thursday, July 18, 2019 6:30 pm Marquette High Small Gym Summit Jr. Falcons 8th Boys vs St. Louis Lakers 8th Boys
Thursday, July 18, 2019 7:15 pm Gametime Sports Court 3 3D Vision Academy Black 8th Boys vs Sharp Shooters 8th Boys
Thursday, July 18, 2019 8:15 pm Gametime Sports Court 3 Sharp Shooters 8th Boys vs 3D Vision Academy White 8th Boys
Monday, July 22, 2019 7:15 pm Barat Academy Court 2 Knights Chalmers 2024 8th Boys vs North County Celtics 8th Boys
Monday, July 22, 2019 9:15 pm Barat Academy Court 1 Pioneer Elite White 8th Boys vs Francis Howell White 8th Boys
Tuesday, July 23, 2019 7:15 pm Barat Academy Court 1 3D Vision Academy White 8th Boys vs Crusaders Blue 8th Boys
Tuesday, July 23, 2019 7:15 pm Shriners Knights Reinsch 2024 Team 2 8th Boys vs Mercury 8th Boys
Wednesday, July 24, 2019 6:15 pm Zion Lutheran Mercury 8th Boys vs Greyhounds Espe 8th Boys
Wednesday, July 24, 2019 9:15 pm Zion Lutheran 3D Vision Academy White 8th Boys vs Cougars Masa 8th Boys
Thursday, July 25, 2019 6:15 pm St. Mary's High School Knights Chalmers 2024 8th Boys vs St. Louis Jazz 8th Boys
Thursday, July 25, 2019 7:15 pm St. Mary's High School St. Louis Jazz 8th Boys vs Kings Hogan 8th Boys
Thursday, July 25, 2019 8:15 pm Barat Academy Court 2 3D Select 2024 8th Boys vs Thunder Hall 8th Boys

Site created with All-Pro League Scheduler 8.0.34
from All-Pro Software on 8/11/2019 2:10:55 PM