League Website

Location Schedule - Marquette High Small Gym

Home

Latest News

League Schedule

Team Schedules

Location Schedules

Scores

Standings

Links

Schedule Index



S1 3rd Boys
S2 3rd Girls
S3 4th Boys
S4 4th Girls
S5 5th Boys
S6 5th Boys Cont'd
S7 5th Girls
S8 6th Boys
S9 6th Boys Cont'd
S10 6th Boys Cont'd Cont'd
S11 6th Girls
S12 6th Girls Cont'd
S13 7th Boys
S14 7th Boys Con't Con't
S15 7th Boys Cont'd
S16 7th Girls
S17 7th Girls Cont'd
S18 8th Boys
S19 8th Boys Con't Forever
S20 8th Boys Cont'd
S21 8th Boys Cont'd Cont'd
S22 8th Girls
S23 8th Girls Con't Con;t
S24 8th Girls Cont'd
S25 Freshmen Boys
S26 Freshmen Girls
S27 JV Boys
S28 JV Girls
S29 Varsity Boys
S30 Varsity Girls

Monday, June 3, 2019
6:15 pm S18 Fire Elite 2025 8th Boys vs Knights Basketball Ramthun 8th Boys
7:15 pm S6 Bulldogs Ramthun 5th Boys vs Knights Paspalas 5th Boys
8:15 pm S20 Parkway West Blue 8th Boys vs Knights Chalmers 2024 8th Boys
Wednesday, June 5, 2019
5:30 pm S4 Southside Basketball Academy Green 4th Girls vs Marquette 4th Girls
6:15 pm S7 Southside Basketball Academy 5th Girls vs Marquette 5th Girls
7:15 pm S4 Southside Basketball Academy White 4th Girls vs Marquette 4th Girls
8:15 pm S11 Southside Basketball Academy Black 6th Girls vs Marquette 6th Girls
9:15 pm S11 Southside Basketball Academy Grey 6th Girls vs Marquette 6th Girls
Thursday, June 6, 2019
5:30 pm S16 Fighting Irish 7th Girls vs Mavericks Blue 7th Girls
6:15 pm S16 Fighting Irish 7th Girls vs Mavericks White 7th Girls
7:15 pm S8 Knights Orlando 6th Boys vs IQuest 6th Boys
8:15 pm S8 Parkway West 6th Boys vs IQuest 6th Boys
Monday, June 10, 2019
6:15 pm S15 Knights Gold Humiston 7th Boys vs West County Basketball Gold 8th Boys
7:15 pm S29 West County Basketball Gold Varsity Boys vs 3D STL Archers Varsity Boys
8:15 pm S1 Warriors Prunty 2nd Boys vs Master Status Basketball 3rd Boys
Tuesday, June 11, 2019
8:15 pm S4 Knights Hill 4th Girls vs Marquette 4th Girls
9:15 pm S26 Oakville Freshmen Girls vs Marquette Freshmen Girls
Wednesday, June 12, 2019
6:15 pm S20 Flyers Elite 8th Boys vs Parkway West Blue 8th Boys
Thursday, June 13, 2019
8:15 pm S7 Unstoppable Basketball Academy 5th Girls vs Parkway West 5th Girls
9:15 pm S7 Unstoppable Basketball Academy 5th Girls vs Marquette 5th Girls
Wednesday, June 19, 2019
5:30 pm S13 St. Joe Crusaders 7th Boys vs Knights Petri 7th Boys
6:15 pm S22 Union 8th Girls vs Knights Gold Humiston 8th Girls
7:15 pm S30 Knights 2023 Varsity Girls vs Marquette Blue Varsity Girls
8:15 pm S9 3D Vision Academy Orange 6th Boys vs WeR1 2027/2028 5th Boys
9:15 pm S9 WeR1 2027/2028 5th Boys vs Knights Kokal 6th Boys
Thursday, June 20, 2019
8:15 pm S6 Union Garbs 5th Boys vs Knights Paspalas 5th Boys
9:15 pm S6 STL Stars 5th Boys vs Knights Paspalas 5th Boys
Wednesday, June 26, 2019
5:30 pm S4 Wildwood Hall 4th Girls vs Bobcats 4th Girls
6:15 pm S16 Fort Zumwalt West 7th Girls vs Marquette 7th Girls
7:15 pm S22 Crusaders Tabacchi 8th Girls vs Marquette Blue 8th Girls
8:15 pm S15 Lancers Buckman 7th Boys vs West County Basketball White 7th Boys
9:15 pm S25 West County Basketball Gold Freshmen Boys vs Tigers Robson Freshmen Boys
Thursday, June 27, 2019
8:15 pm S13 Crusaders Swindler 7th Boys vs St. Louis Storm 7th Boys
9:15 pm S25 Titans Swindler Freshmen Boys vs St. Louis Storm Freshmen Boys
Monday, July 8, 2019
6:15 pm S19 Fire Elite 2025 8th Boys vs Flight Academy Michel 2024 8th Boys
7:15 pm S11 Bethalto Gray 6th Girls vs Liberty 6th Girls
8:15 pm S11 Bethalto White 6th Girls vs Liberty 6th Girls
9:15 pm S20 Parkway West White 8th Boys vs Summit Jr. Falcons 8th Boys
Tuesday, July 9, 2019
8:15 pm S7 St. Louis Storm 5th Girls vs Marquette 5th Girls
Wednesday, July 10, 2019
6:15 pm S22 Blue Devils White 8th Girls vs Marquette Blue 8th Girls
7:15 pm S16 Central Lady Knights 7th Girls vs Marquette 7th Girls
8:15 pm S4 Columbia 4th Girls vs Liberty Red 4th Girls
9:15 pm S16 Flyers Elite Gold 7th Girls vs Marquette 7th Girls
Thursday, July 11, 2019
7:30 pm S5 Union Garbs 5th Boys vs SRA 5th Boys
8:15 pm S5 Wildwood Tigers 5th Boys vs Knights Paspalas 5th Boys
9:15 pm S16 St. Charles Flames 7th Girls vs Eureka 7th Girls
Monday, July 15, 2019
5:30 pm S8 Hickory 6th Boys vs 3D Vision Academy Black 6th Boys
6:15 pm S8 St. Charles Bulldogs Blue 6th Boys vs Hickory 6th Boys
7:15 pm S8 St. Charles Bulldogs Red 6th Boys vs Knights Eckhard 6th Boys
8:15 pm S8 Knights Orlando 6th Boys vs St. Charles Ballerz 6th Boys
9:15 pm S8 Francis Howell O'Haire 6th Boys vs Heat Jelks 2026 6th Boys
Tuesday, July 16, 2019
5:30 pm S7 Lady Irish 5th Girls vs Marquette 5th Girls
6:15 pm S4 Marquette 4th Girls vs Wildwood Hall 4th Girls
7:15 pm S11 Lions Clayborne 6th Girls vs Marquette 6th Girls
8:15 pm S14 Ball Hogg Academy 6th Boys vs St. Joe Crusaders 7th Boys
9:15 pm S25 Machine Elite Freshmen Elite Boys vs STL Blue Knights Duncan Freshmen Boys
Wednesday, July 17, 2019
7:40 pm S13 Bulls Peplow Black 7th Boys vs Warriors Kandlbinder 7th Boys
8:30 pm S13 Bulls Peplow White 7th Boys vs Warriors Kandlbinder 7th Boys
9:15 pm S20 Summit Jr. Falcons 8th Boys vs Parkway West Blue 8th Boys
Thursday, July 18, 2019
5:30 pm S20 West County Basketball Gold 8th Boys vs Summit Jr. Falcons 8th Boys
6:30 pm S20 Summit Jr. Falcons 8th Boys vs St. Louis Lakers 8th Boys
7:15 pm S3 Ball Hogg Academy 4th Boys vs Jets King 4th Boys
8:15 pm S7 SCL Glaciers 5th Girls vs Lions Woodard 5th Girls

Site created with All-Pro League Scheduler 8.0.34
from All-Pro Software on 8/11/2019 2:10:33 PM