League Website

Location Schedule - Fort Zumwalt West Gym 2

Home

Latest News

League Schedule

Team Schedules

Location Schedules

Scores

Standings

Links

Schedule Index



S1 2nd Boys
S2 3rd Boys A
S3 3rd Boys B
S4 3rd Boys C
S5 3rd Boys C Cont'd
S6 3rd Girls
S7 4th Boys A
S8 4th Boys B
S9 4th Boys B Cont'd
S10 4th Boys B Cont'd Cont'd
S11 4th Boys C
S12 4th Boys C Con't Con't
S13 4th Boys C Cont'd
S14 4th Girls A
S15 4th Girls B
S16 4th Girls C
S17 5th Boys A
S18 5th Boys B
S19 5th Boys B Cont'd
S20 5th Boys B Cont'd Cont'd
S21 5th Boys C
S22 5th Boys C Con't Con't Con't
S23 5th Boys C Cont'd
S24 5th Boys C Cont'd Cont'd
S25 5th Boys C Cont'd Cont'd Cont'd
S26 5th Boys D Division
S27 5th Girls A
S28 5th Girls B
S29 5th Girls B Cont'd
S30 5th Girls C
S31 5th Girls C Cont'd
S32 6th Boys A
S33 6th Boys A Con't
S34 6th Boys B
S35 6th Boys B Con't
S36 6th Boys B Cont'd Cont'd
S37 6th Boys B Cont'd Cont'd Cont'd
S38 6th Boys B Cont'd Cont'd Cont'd Cont'd
S39 6th Boys B Cont's x5
S40 6th Boys C
S41 6th Boys C Cont'd
S42 6th Boys C Cont'd Cont'd
S43 6th Boys C Cont'd Cont'd Cont'd
S44 6th Boys C Cont'd Cont'd Cont'd Cont'd
S45 6th Boys C Cont'd x5
S46 6th Boys D Divison
S47 6th D Con't
S48 6th Girls A
S49 6th Girls B
S50 6th Girls B Cont'd
S51 6th Girls C
S52 6th Girls C Cont'd
S53 7th Boys A
S54 7th Boys A/B
S55 7th Boys A/B Cont'd
S56 7th Boys B
S57 7th Boys B Cont'd
S58 7th Boys B Cont'd Cont'd
S59 7th Boys B Cont'd Cont'd Cont'd
S60 7th Boys B Cont'd Cont'd Cont'd Cont'd
S61 7th Boys C
S62 7th Boys C Cont'd
S63 7th Boys C Cont'd Cont'd
S64 7th Boys C Cont'd Cont'd Cont'd
S65 7th Boys C X 5
S66 7th Boys D Division
S67 7th Girls A
S68 7th Girls B
S69 7th Girls B Cont'd
S70 7th Girls C
S71 7th Girls C Cont'd
S72 7th Girls C Cont'd Cont'd
S73 8th Boys A
S74 8th Boys A Cont'd
S75 8th Boys A Cont'd Cont'd
S76 8th Boys B
S77 8th Boys B Con't
S78 8th Boys B Cont'd Cont'd
S79 8th Boys C
S80 8th Boys C Con't Con't Cont'd
S81 8th Boys C Cont'd
S82 8th Boys C Cont'd Cont'd
S83 8th Boys C Cont'd Cont'd Cont'd
S84 8th Boys D Division
S85 8th Girls A
S86 8th Girls B
S87 8th Girls B Cont'd
S88 8th Girls C
S89 8th Girls C Cont'd
S90 8th Girls C Cont'd Cont'd
S91 Chaminade
S92 Chaminade Cont'd

Sunday, December 3, 2017
8:00 am S9 St. Charles Ballerz 4th Boys vs Hoop Stars 4th Boys
9:00 am S86 Fort Zumwalt West White 8th Girls vs Ladue Blue 8th Girls
10:00 am S86 Fort Zumwalt West Purple 8th Girls vs Marquette 8th Girls
11:00 am S21 Francis Howell North 5th Boys vs Wentzville Tribe Blue 5th Boys
12:00 pm S31 Francis Howell Central Blue 5th Girls vs Wolves Lamb 5th Girls
1:00 pm S44 Francis Howell Blue 6th Boys vs St. Charles White 6th Boys
2:00 pm S15 Knights Kell 4th Girls vs Lady Spirits 4th Girls
3:00 pm S15 Knights Kell 4th Girls vs Francis Howell North 4th Girls
4:00 pm S53 Crusaders Blue 7th Boys vs Riverdogs 7th Boys
5:00 pm S41 Orchard Farm Hazel 6th Boys vs Wentzville Tribe Blue 6th Boys
Saturday, December 9, 2017
3:00 pm S11 Fort Zumwalt East 4th Boys vs Wentzville Wolves Blue 4th Boys
4:00 pm S28 Wolves Lamb 5th Girls vs Fort Zumwalt South Black 5th Girls
5:00 pm S14 Eisen 4th Girls vs Lady Spirits 4th Girls
6:00 pm S7 Knights 2026 Black Montandon 4th Boys vs Fort Zumwalt South Black 4th Boys
7:00 pm S32 3-D Nation 2024 6th Boys vs Knights 2024 Black Montandon 6th Boys
8:00 pm S8 Fort Zumwalt South Black 4th Boys vs Knights 2026 Red Montandon 4th Boys
Sunday, December 10, 2017
9:00 am S8 Crusaders Schellert 4th Boys vs Knights 2026 Red Montandon 4th Boys
10:00 am S37 Duchesne 6th Boys vs Francis Howell North Gold 6th Boys
11:00 am S4 Fort Zumwalt North Black 3rd Boys vs Knights Mense 3rd Boys
12:00 pm S4 Fort Zumwalt North Green 3rd Boys vs Knights Mense 3rd Boys
1:00 pm S13 Orchard Farm Pauly 4th Boys vs Wentzville Wolves Blue 4th Boys
2:00 pm S10 Street Geekz 4th Boys vs Fort Zumwalt South Black 4th Boys
3:00 pm S8 Crusaders Parry 4th Boys vs Fort Zumwalt West Black 4th Boys
4:00 pm S10 STL Rockets Price 4th Boys vs O'Fallon Outlaws 4th Boys
5:00 pm S85 Hawthorn Hawks Red 8th Girls vs Fort Zumwalt West Purple 8th Girls
Saturday, December 16, 2017
1:00 pm S79 Fort Zumwalt South Silver 8th Boys vs Christian Middle B 8th Boys
2:00 pm S4 Liberty White 3rd Boys vs Fort Zumwalt South Ebert 2nd Boys
3:00 pm S13 Troy Tignor 4th Boys vs Liberty White 4th Boys
4:00 pm S28 Fort Zumwalt South Red 5th Girls vs Cougars Reed 5th Girls
5:00 pm S28 Fort Zumwalt South Black 5th Girls vs Orchard Farm 5th Girls
6:00 pm S15 Francis Howell North 4th Girls vs Fort Zumwalt West 4th Girls
Sunday, December 17, 2017
10:00 am S40 St. Charles Thunder 6th Boys vs Fort Zumwalt West Black 6th Boys
11:00 am S34 Liberty Red 6th Boys vs Francis Howell Gold 6th Boys
12:00 pm S44 Liberty Blue 6th Boys vs Francis Howell Blue 6th Boys
1:00 pm S37 Orchard Farm Ruffing 6th Boys vs Liberty White 6th Boys
2:00 pm S16 Liberty Red 4th Girls vs Bulldogs Schmuck Team 1 4th Girls
3:00 pm S61 Liberty White 7th Boys vs Francis Howell Grey 7th Boys
4:00 pm S16 Liberty Red 4th Girls vs GEYBL 4th Girls
5:00 pm S5 Orchard Farm Team 2 3rd Boys vs Washington 3rd Boys
Sunday, January 7, 2018
8:00 am S6 St. Charles West 3rd Girls vs Fort Zumwalt West Purple 3rd Girls
9:00 am S48 Knights Gold 6th Girls vs St. Charles Flames 7th Girls
10:00 am S6 Fort Zumwalt West Silver 3rd Girls vs Parkway North 2nd Girls
11:00 am S15 Parkway North 4th Girls vs Fort Zumwalt West 4th Girls
12:00 pm S30 Parkway North 5th Girls vs Fort Zumwalt South Black 5th Girls
1:00 pm S70 Parkway North 7th Girls vs Fort Zumwalt West 7th Girls
2:00 pm S30 Parkway North 5th Girls vs Fort Zumwalt South Red 5th Girls
Saturday, January 13, 2018
5:30 pm S49 Team Sacrifice 6th Girls vs Francis Howell Central 6th Girls
6:15 pm S11 Team Sacrifice 4th Boys vs Hoop Stars 4th Boys
7:15 pm S32 Fort Zumwalt North Black 6th Boys vs Liberty Red 6th Boys
8:15 pm S68 Team Sacrifice 7th Girls vs Crusaders Bland 7th Girls
Sunday, January 14, 2018
10:00 am S8 O'Fallon Outlaws 4th Boys vs Fort Zumwalt West Black 4th Boys
11:00 am S57 Elsberry 7th Boys vs Fort Zumwalt West White 7th Boys
12:00 pm S5 Knights Mense 3rd Boys vs Fort Zumwalt West Purple Schumer 3rd Boys
1:00 pm S28 Fort Zumwalt South Black 5th Girls vs Elsberry 5th Girls
2:00 pm S1 STL Force 3rd Boys vs Fort Zumwalt West Purple Schumer 3rd Boys
3:00 pm S28 Fort Zumwalt South Red 5th Girls vs Elsberry 5th Girls
4:00 pm S17 Genesis 5th Boys vs Orchard Farm 5th Boys
Saturday, January 20, 2018
1:00 pm S21 Mavericks Blue 5th Boys vs 3-D Vision Basketball Academy Black 5th Boys
2:00 pm S79 Mavericks Silver 8th Boys vs Fort Zumwalt West Silver 8th Boys
3:00 pm S79 Mavericks Silver 8th Boys vs 3-D Vision Basketball Academy Orange 8th Boys
4:00 pm S77 Mavericks White 8th Boys vs Fort Zumwalt West Silver 8th Boys
5:00 pm S44 Wentzville Wolves Green 6th Boys vs Rookies Stoddard 6th Boys
6:00 pm S51 Francis Howell 6th Girls vs Kutis 6th Girls
7:00 pm S90 Christian Middle 7th Girls vs Francis Howell Central 8th Girls
Sunday, January 21, 2018
8:00 am S35 Francis Howell Black 6th Boys vs Fort Zumwalt West Black 6th Boys
9:00 am S35 Francis Howell Blue 6th Boys vs Fort Zumwalt West Black 6th Boys
10:00 am S34 Francis Howell Gold 6th Boys vs Fort Zumwalt West White 6th Boys
11:00 am S6 Francis Howell Heggemann 4th Girls vs Fort Zumwalt West Silver 3rd Girls
12:00 pm S6 Francis Howell Heggemann 4th Girls vs Fort Zumwalt West Purple 3rd Girls
1:00 pm S11 Francis Howell Blue 4th Boys vs Fort Zumwalt West Black 4th Boys
2:00 pm S57 Francis Howell White 7th Boys vs Fort Zumwalt West White 7th Boys
3:00 pm S21 Francis Howell Gold 5th Boys vs Fort Zumwalt West Brown 5th Boys
4:00 pm S15 Eisen 4th Girls vs Southside Basketball Academy 4th Girls
5:00 pm S15 Bulldogs Schmuck Team 1 4th Girls vs Wild Bunch 4th Girls
Saturday, January 27, 2018
5:30 pm S90 Parkway West Black 8th Girls vs Winfield 8th Girls
6:15 pm S79 Wright City 8th Boys vs Fort Zumwalt West Silver 8th Boys
7:15 pm S79 Wright City 8th Boys vs Francis Howell White Eisenhart 8th Boys
8:15 pm S38 Duchesne 6th Boys vs Wentzville Wolves Blue 6th Boys
Sunday, January 28, 2018
8:00 am S6 Lady Irish 2nd Girls vs Fort Zumwalt West Purple 3rd Girls
9:00 am S67 Knights Towers 2023 7th Girls vs JJP 7th Girls
10:00 am S21 Fort Zumwalt East Black 5th Boys vs Winfield 5th Boys
Sunday, February 4, 2018
8:00 am S44 St. Charles White 6th Boys vs Fort Zumwalt West Purple 6th Boys
9:00 am S37 Duchesne 6th Boys vs Orchard Farm Ruffing 6th Boys
10:00 am S4 Warriors Aydelott 3rd Boys vs Orchard Farm 3rd Boys
11:00 am S49 Wolves Lamb 6th Girls vs STL Rockstars 6th Girls
12:00 pm S28 Wolves Lamb 5th Girls vs Francis Howell North 5th Girls
1:00 pm S41 St. Charles Thunder 6th Boys vs Wentzville Tribe Blue 6th Boys
2:00 pm S24 Knights 2025 White 5th Boys vs Wolves Aydelott 5th Boys
3:00 pm S27 Marquette Green 5th Girls vs Fort Zumwalt West Helms 5th Girls
Saturday, February 10, 2018
3:00 pm S88 St. Charles West Maroon 8th Girls vs Francis Howell North 8th Girls
4:00 pm S86 St. Charles West White 8th Girls vs Fort Zumwalt South Hacker 8th Girls
5:00 pm S11 Team Sacrifice 4th Boys vs Wentzville Wolves Green 4th Boys
6:00 pm S86 Team Sacrifice 8th Girls vs Fort Zumwalt West White 8th Girls
7:00 pm S58 Team Sacrifice Purple 7th Boys vs Crusaders White 7th Boys
8:00 pm S58 Team Sacrifice Red 7th Boys vs Crusaders White 7th Boys
Sunday, February 11, 2018
9:00 am S32 Webster Groves Orange 6th Boys vs Warrenton Warriors 6th Boys
10:00 am S35 Webster Groves Black 6th Boys vs Francis Howell North Gold 6th Boys
11:00 am S40 St. Charles Thunder 6th Boys vs Winfield 6th Boys
12:00 pm S58 Francis Howell Grey 7th Boys vs Wentzville Tribe Gold 7th Boys
1:00 pm S37 Globogym Purple Cobras 6th Boys vs Liberty Grey 6th Boys
2:00 pm S1 Knights Oster 2nd Boys vs 3-D Vision Basketball Academy Orange 2nd Boys
3:00 pm S85 Knights Towers 2023 7th Girls vs Crusaders Blue 8th Girls
4:00 pm S16 North Side Knights 4th Girls vs Francis Howell Ross 4th Girls
5:00 pm S26 Fort Zumwalt East 5th Boys vs North Side Knights 5th Boys
Sunday, February 18, 2018
8:00 am S28 Cougars Henderson 5th Girls vs Francis Howell Blue 5th Girls
9:00 am S70 Ladue White 7th Girls vs Fort Zumwalt West 7th Girls
10:00 am S80 Francis Howell Blue 8th Boys vs Flyers 8th Boys
11:00 am S34 Liberty Red 6th Boys vs Warrenton Warriors 6th Boys
12:00 pm S18 Liberty Red 5th Boys vs Wolves Aydelott 5th Boys
1:00 pm S34 Liberty Red 6th Boys vs Wentzville Wolves Green 6th Boys
2:00 pm S18 Liberty Red 5th Boys vs Wentzville Wolves Green 5th Boys
3:00 pm S11 Liberty White 4th Boys vs Wentzville Wolves Blue 4th Boys
4:00 pm S11 Liberty White 4th Boys vs Wentzville Wolves Green 4th Boys
5:00 pm S6 Knights Oldani 3rd Girls vs Fort Zumwalt West Silver 3rd Girls
Sunday, March 4, 2018
9:00 am S51 Kutis 6th Girls vs Troy 6th Girls
10:00 am S47 Orchard Farm Hazel 6th Boys vs Liberty White 6th Boys
11:00 am S51 Hillsboro Hilton 6th Girls vs Fort Zumwalt West 6th Girls
12:00 pm S66 Francis Howell North Demouchet Black 7th Boys vs Duchesne 7th Boys
1:00 pm S48 Fort Zumwalt South Smith 6th Girls vs Summit Jr. Falcons Maroon 6th Girls
2:00 pm S85 St. John's 8th Girls vs St. Charles 8th Girls
3:00 pm S48 Knights Gold 6th Girls vs St. Charles Flames 6th Girls
4:00 pm S68 Liberty Red 7th Girls vs Knights Red 6th Girls

Site created with All-Pro League Scheduler 8.0.34
from All-Pro Software on 3/2/2018 3:43:02 PM