League Website

Location Schedule - Valley Park Elementary Gym

Home

Latest News

League Schedule

Team Schedules

Location Schedules

Scores

Standings

Links

Schedule Index



S1 3rd Boys A
S2 3rd Boys B
S3 3rd Girls
S4 4th Boys A
S5 4th Boys B
S6 4th Boys B Cont'd
S7 4th Boys C
S8 4th Girls A
S9 4th Girls B
S10 4th Girls C
S11 5th Boys A
S12 5th Boys B
S13 5th Boys B Cont'd
S14 5th Boys B Cont'd Cont'd
S15 5th Boys B Cont'd Cont'd Cont'd
S16 5th Boys C
S17 5th Boys C Cont'd
S18 5th Girls A
S19 5th Girls B
S20 5th Girls C
S21 6th Boys A
S22 6th Boys A Cont'd
S23 6th Boys B
S24 6th Boys B Cont'd
S25 6th Boys B Cont'd Cont'd
S26 6th Boys B Cont'd Cont'd Cont'd
S27 6th Boys C
S28 6th Boys C Con't, Con't, Con't, Con't
S29 6th Boys C Cont'd
S30 6th Boys C Cont'd Cont'd
S31 6th Girls A
S32 6th Girls B
S33 6th Girls B Cont'd
S34 6th Girls C
S35 7th Boys A
S36 7th Boys A Cont'd
S37 7th Boys A Cont'd Cont'd
S38 7th Boys B
S39 7th Boys B Cont'd
S40 7th Boys B Cont'd Cont'd
S41 7th Boys B Cont'd Cont'd Cont'd
S42 7th Boys C
S43 7th Boys C Cont'd
S44 7th Boys C Cont'd Cont'd
S45 7Th Boys Con't Forever
S46 7th Girls A
S47 7th Girls B
S48 7th Girls B Cont'd
S49 7th Girls C
S50 7Th Girls C Cont'd
S51 8th Boys A
S52 8th Boys A Cont'd
S53 8th Boys A Cont'd Cont'd
S54 8th Boys B
S55 8th Boys B Cont'd
S56 8th Boys B Cont'd Cont'd
S57 8th Boys C
S58 8th Girls A
S59 8th Girls B
S60 8th Girls B Cont'd
S61 8th Girls C
S62 8th Girls C Cont'd

Sunday, December 06, 2015
1:00 pm S10 Valley Park 4th Girls vs Eagles 4th Girls
2:00 pm S42 Valley Park Orange 7th Boys vs Summit Jr. Falcons White 7th Boys
3:00 pm S61 Jackson Thunder 7th Girls vs Mavericks 8th Girls
4:00 pm S29 Valley Park Blue 6th Boys vs Fox Cordevant 6th Boys
Sunday, December 13, 2015
1:00 pm S57 Valley Park Blue 8th Boys vs Fox Stroisch 8th Boys
2:00 pm S20 Rockwood Mantz 5th Girls vs Valley Park 6th Girls
3:00 pm S20 Northstars 5th Girls vs Valley Park 6th Girls
4:00 pm S61 Northstars Orange 8th Girls vs Parkway West White 8th Girls
5:00 pm S59 Northstars Blue 8th Girls vs Parkway South 8th Girls
Sunday, December 20, 2015
2:00 pm S61 Northstars Orange 8th Girls vs Northwest 8th Girls
3:00 pm S29 Valley Park Blue 6th Boys vs Antonia Bulls 6th Boys
4:00 pm S3 Valley Park 3rd Girls vs Sullivan 3rd Girls
Saturday, January 02, 2016
10:00 am S33 Knights Dolson 6th Girls vs Rockets White 6th Girls
11:00 am S19 Force O 5th Girls vs Rockets Maroon 5th Girls
12:00 pm S33 Knights Dolson 6th Girls vs Rockets Maroon 6th Girls
1:00 pm S19 Bethalto 5th Girls vs Rockets Maroon 5th Girls
2:00 pm S29 Grace Christian 6th Boys vs Parkway West Red 6th Boys
3:00 pm S33 Marquette Green 6th Girls vs Rockets White 6th Girls
Sunday, January 03, 2016
12:00 pm S5 West County Basketball Mertz 4th Boys vs Crusaders 4th Boys
1:00 pm S57 Summit Jr. Falcons White 8th Boys vs Greyhounds White 8th Boys
2:00 pm S33 Dynamite White 6th Girls vs Parkway Central Red 6th Girls
3:00 pm S33 Parkway Central Red 6th Girls vs Francis Howell Blue 6th Girls
4:00 pm S9 Rockwood Royals 4th Girls vs Knights Black 4th Girls
5:00 pm S9 Rockwood Royals 4th Girls vs Knights White 4th Girls
Saturday, January 09, 2016
1:00 pm S26 St. Louis Hawks Divis 6th Boys vs Ladue White 6th Boys
2:00 pm S46 Lady Patriots 7th Girls vs Fort Zumwalt South 7th Girls
3:00 pm S46 Blue Devils 7th Girls vs Fort Zumwalt South 7th Girls
Sunday, January 10, 2016
10:00 am S2 Valley Park Orange 3rd Boys vs Ninja Warriors 3rd Boys
11:00 am S2 Valley Park Blue 3rd Boys vs Ninja Warriors 3rd Boys
12:00 pm S29 Valley Park Blue 6th Boys vs Columbia Bueltemann 6th Boys
1:00 pm S27 Lions 6th Boys vs Sullivan 6th Boys
2:00 pm S3 Cougars 3rd Girls vs Sullivan 3rd Girls
3:00 pm S46 MICDS Griffith 7th Girls vs Eureka Purple 7th Girls
4:00 pm S49 Eureka Gold 7th Girls vs MICDS TBA 7th Girls
5:00 pm S10 Valley Park 4th Girls vs Greyhounds 4th Girls
Saturday, January 16, 2016
11:00 am S42 Grace Christian 7th Boys vs Valley Park Orange 7th Boys
12:00 pm S48 Crusaders Blue 6th Girls vs Parkway Central Meier 7th Girls
1:00 pm S3 Knights 3rd Girls vs Sullivan 3rd Girls
2:00 pm S26 Sullivan 6th Boys vs Parkway West Red 6th Boys
3:00 pm S34 Ladue Blue 6th Girls vs Valley Park 6th Girls
4:00 pm S26 Parkway West Red 6th Boys vs Fox Cordevant 6th Boys
Sunday, January 17, 2016
12:00 pm S21 T.E.M. Select 6th Boys vs Collinsville 6th Boys
1:00 pm S20 Valley Park 5th Girls vs Knights 5th Girls
2:00 pm S49 Francis Howell North Hahn 7th Girls vs Valley Park Blue 8th Girls
3:00 pm S37 Washington 8th Boys vs St. Louis Heat 7th Boys
4:00 pm S27 Summit Jr. Falcons Black 6th Boys vs Sullivan 6th Boys
5:00 pm S19 Eureka 5th Girls vs Windsor 5th Girls
Saturday, January 23, 2016
1:00 pm S49 Westminster Blue 7th Girls vs Fort Zumwalt North Green 7th Girls
2:00 pm S34 Crusaders 6th Girls vs Rockets Black 6th Girls
3:00 pm S33 Francis Howell Gold 6th Girls vs Ladue Black 6th Girls
Sunday, January 24, 2016
10:00 am S43 Seckman 7th Boys vs Grizzlies 7th Boys
11:00 am S49 Ladue Black 7th Girls vs Valley Park Orange 7th Girls
12:00 pm S10 Valley Park 4th Girls vs Northwest 4th Girls
1:00 pm S49 Ladue Blue 7th Girls vs Valley Park Orange 7th Girls
2:00 pm S27 Parkway South Red 6th Boys vs Sullivan 6th Boys
3:00 pm S3 Sullivan 3rd Girls vs Lake St. Louis Lakers 3rd Girls
4:00 pm S27 Parkway South Blue 6th Boys vs Sullivan 6th Boys
5:00 pm S29 Valley Park Blue 6th Boys vs Francis Howell Gold 6th Boys
6:00 pm S51 Wildcats 8th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 8th Boys
Saturday, January 30, 2016
11:00 am S47 Clopton 7th Girls vs Eureka Purple 7th Girls
12:00 pm S41 Knights 7th Boys vs Stallions 7th Boys
1:00 pm S47 Clopton 7th Girls vs Northwest 7th Girls
Sunday, January 31, 2016
12:00 pm S51 Parkway South Blue 8th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 8th Boys
1:00 pm S19 Windsor 5th Girls vs St. Alban Roe Lady Irish 5th Girls
2:00 pm S9 Lady Lakers 4th Girls vs St. Alban Roe Lady Irish 4th Girls
3:00 pm S30 Thunder 6th Boys vs TBirds 6th Boys
4:00 pm S49 Eureka Gold 7th Girls vs Northstars Orange 8th Girls
5:00 pm S6 Team 50 Warriors 4th Boys vs Windsor 4th Boys
6:00 pm S34 Crusaders 6th Girls vs Knights Red Reitz 6th Girls
Saturday, February 06, 2016
10:00 am S3 Parkway North 3rd Girls vs Sullivan 3rd Girls
11:00 am S57 Northwest White 8th Boys vs Parkway West Zensen 8th Boys
12:00 pm S57 Parkway West Black 8th Boys vs Valley Park Blue 8th Boys
1:00 pm S25 Kirkwood Tigers 6th Boys vs Fort Zumwalt North Black 6th Boys
2:00 pm S25 JennCore Spurs 6th Boys vs Fort Zumwalt North White 6th Boys
3:00 pm S25 Kirkwood Tigers 6th Boys vs Fort Zumwalt North Green 6th Boys
4:00 pm S60 Future Lady Lancers Black 8th Girls vs Parkway West Blue 8th Girls
5:00 pm S27 Timberland Wolves Blue 6th Boys vs Parkway South Blue 6th Boys
6:00 pm S34 Valley Park 6th Girls vs Parkway West Black 6th Girls
Sunday, February 07, 2016
11:00 am S11 Summit Jr. Falcons Maroon 5th Boys vs Mustangs Blue 5th Boys
12:00 pm S2 Fort Zumwalt West 3rd Boys vs Ninja Warriors 3rd Boys
1:00 pm S2 Fort Zumwalt West 3rd Boys vs Seckman Heitert 3rd Boys
2:00 pm S56 Washington 8th Boys vs Fox Stroisch 8th Boys
3:00 pm S56 Washington 8th Boys vs Warriors Weaver 8th Boys
Saturday, February 13, 2016
10:00 am S16 Tigers Vander Tuig 5th Boys vs Sullivan Dace 5th Boys
11:00 am S34 St. Charles West 6th Girls vs Francis Howell Central 6th Girls
12:00 pm S47 St. Charles West 7th Girls vs Westminster Blue 7th Girls
1:00 pm S29 Parkway Central Red 6th Boys vs Ladue White 6th Boys
2:00 pm S49 Ladue Black 7th Girls vs Westminster Blue 7th Girls
3:00 pm S55 Westminster White 8th Boys vs Parkway West Zensen 8th Boys
4:00 pm S22 Parkway West Red 6th Boys vs MICDS Kings 6th Boys
5:00 pm S60 Mavericks 8th Girls vs Francis Howell North Primeau 8th Girls
6:00 pm S56 Coach T Elite 8th Boys vs Francis Howell 8th Boys
Sunday, February 14, 2016
10:00 am S49 Fort Zumwalt West White 7th Girls vs Ladue Black 7th Girls
12:00 pm S27 Francis Howell Gold 6th Boys vs JennCore Spurs 6th Boys
1:00 pm S51 Florissant Cougars Gold 8th Boys vs Parkway South Blue 8th Boys
3:00 pm S51 Florissant Cougars Blue 8th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 8th Boys
4:00 pm S10 Valley Park 4th Girls vs St. Charles 4th Girls
5:00 pm S42 Valley Park Orange 7th Boys vs Mehlville White 7th Boys
6:00 pm S40 Mehlville Green 7th Boys vs Fox 7th Boys
Saturday, February 20, 2016
11:00 am S3 Lake St. Louis Lakers 3rd Girls vs Valley Park 3rd Girls
12:00 pm S39 Westminster White 7th Boys vs Fort Zumwalt North Green 7th Boys
1:00 pm S41 Oakville Keller 7th Boys vs Westminster White 7th Boys
2:00 pm S26 Ladue Blue 6th Boys vs JennCore Spurs 6th Boys
3:00 pm S29 Parkway West Red 6th Boys vs Valley Park Blue 6th Boys
4:00 pm S26 JennCore Spurs 6th Boys vs Parkway West Red 6th Boys
Sunday, February 21, 2016
10:00 am S16 Summit Jr. Falcons Black 5th Boys vs Sullivan Dace 5th Boys
11:00 am S2 Valley Park Blue 3rd Boys vs Union 3rd Boys
12:00 pm S42 Timberland Wolves Blue 7th Boys vs Valley Park Orange 7th Boys
1:00 pm S2 Valley Park Orange 3rd Boys vs Union 3rd Boys
2:00 pm S42 Timberland Wolves Green 7th Boys vs Valley Park Orange 7th Boys
3:00 pm S5 Fort Zumwalt West 4th Boys vs Eagles 4th Boys
4:00 pm S3 Valley Park 3rd Girls vs Fort Zumwalt South Black 3rd Girls

Site created with All-Pro League Scheduler 8.0.34
from All-Pro Software on 3/5/2016 9:24:40 PM