League Website

Location Schedule - Valley Park Field House

Home

Latest News

League Schedule

Team Schedules

Location Schedules

Scores

Standings

Links

Schedule Index



S1 3rd Boys A
S2 3rd Boys B
S3 3rd Girls
S4 4th Boys A
S5 4th Boys B
S6 4th Boys B Cont'd
S7 4th Boys C
S8 4th Girls A
S9 4th Girls B
S10 4th Girls C
S11 5th Boys A
S12 5th Boys B
S13 5th Boys B Cont'd
S14 5th Boys B Cont'd Cont'd
S15 5th Boys B Cont'd Cont'd Cont'd
S16 5th Boys C
S17 5th Boys C Cont'd
S18 5th Girls A
S19 5th Girls B
S20 5th Girls C
S21 6th Boys A
S22 6th Boys A Cont'd
S23 6th Boys B
S24 6th Boys B Cont'd
S25 6th Boys B Cont'd Cont'd
S26 6th Boys B Cont'd Cont'd Cont'd
S27 6th Boys C
S28 6th Boys C Con't, Con't, Con't, Con't
S29 6th Boys C Cont'd
S30 6th Boys C Cont'd Cont'd
S31 6th Girls A
S32 6th Girls B
S33 6th Girls B Cont'd
S34 6th Girls C
S35 7th Boys A
S36 7th Boys A Cont'd
S37 7th Boys A Cont'd Cont'd
S38 7th Boys B
S39 7th Boys B Cont'd
S40 7th Boys B Cont'd Cont'd
S41 7th Boys B Cont'd Cont'd Cont'd
S42 7th Boys C
S43 7th Boys C Cont'd
S44 7th Boys C Cont'd Cont'd
S45 7Th Boys Con't Forever
S46 7th Girls A
S47 7th Girls B
S48 7th Girls B Cont'd
S49 7th Girls C
S50 7Th Girls C Cont'd
S51 8th Boys A
S52 8th Boys A Cont'd
S53 8th Boys A Cont'd Cont'd
S54 8th Boys B
S55 8th Boys B Cont'd
S56 8th Boys B Cont'd Cont'd
S57 8th Boys C
S58 8th Girls A
S59 8th Girls B
S60 8th Girls B Cont'd
S61 8th Girls C
S62 8th Girls C Cont'd

Sunday, December 06, 2015
12:00 pm S61 Northwest 8th Girls vs Valley Park Blue 8th Girls
1:00 pm S47 Eureka Gold 7th Girls vs Valley Park Orange 7th Girls
2:00 pm S61 Jackson Thunder 7th Girls vs Northwest 8th Girls
3:00 pm S47 Summit Jr. Falcons 7th Girls vs Northwest 7th Girls
4:00 pm S3 Valley Park 3rd Girls vs Northwest 3rd Girls
Sunday, December 13, 2015
11:00 am S29 Valley Park Blue 6th Boys vs Parkway Central Red 6th Boys
12:00 pm S51 Ladue Blue 8th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 8th Boys
1:00 pm S42 Northwest White 7th Boys vs Valley Park Orange 7th Boys
2:00 pm S57 Northwest White 8th Boys vs Valley Park Blue 8th Boys
3:00 pm S61 Valley Park Blue 8th Girls vs Parkway West White 8th Girls
4:00 pm S35 Gateway 12U 6th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 7th Boys
5:00 pm S24 Eagles Red 6th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 6th Boys
Saturday, December 19, 2015
2:00 pm S32 Parkway Central Red 6th Girls vs Valley Park 6th Girls
Sunday, December 20, 2015
11:00 am S49 Valley Park Orange 7th Girls vs Parkway North 7th Girls
12:00 pm S42 Valley Park Orange 7th Boys vs Ladue Black 7th Boys
1:00 pm S2 Valley Park Blue 3rd Boys vs Fort Zumwalt West 3rd Boys
2:00 pm S2 Valley Park Orange 3rd Boys vs Fort Zumwalt West 3rd Boys
3:00 pm S56 Antonia Bulls 8th Boys vs Summit Jr. Falcons White 8th Boys
4:00 pm S56 Summit Jr. Falcons White 8th Boys vs Valley Park Blue 8th Boys
Saturday, January 02, 2016
10:00 am S14 Ladue White 5th Boys vs Fort Zumwalt West Purple 5th Boys
11:00 am S19 Mustangs 5th Girls vs Bethalto 5th Girls
12:00 pm S29 Parkway West Red 6th Boys vs Valley Park Blue 6th Boys
1:00 pm S41 Oakville Keller 7th Boys vs JR Cavaliers 7th Boys
Sunday, January 03, 2016
12:00 pm S41 Ellington Conkright 7th Boys vs Parkway Central Red 7th Boys
1:00 pm S41 West County Basketball Gray 7th Boys vs Ellington Conkright 7th Boys
2:00 pm S57 Summit Jr. Falcons Black 8th Boys vs Greyhounds Orange 8th Boys
3:00 pm S49 Summit Jr. Falcons 7th Girls vs Rockets Maroon 7th Girls
4:00 pm S51 Mustangs Blue 8th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 8th Boys
5:00 pm S33 Knights Red Reitz 6th Girls vs Francis Howell Gold 6th Girls
Saturday, January 09, 2016
1:00 pm S52 Patriots 8th Boys vs Parkway West Black 8th Boys
2:00 pm S61 Mavericks 8th Girls vs Future Lady Lancers Black 8th Girls
3:00 pm S57 Valley Park Blue 8th Boys vs Westminster White 8th Boys
4:00 pm S19 Eureka 5th Girls vs Oakville 5th Girls
5:00 pm S34 Mehlville 6th Girls vs Parkway West White 6th Girls
6:00 pm S34 Mehlville 6th Girls vs Valley Park 6th Girls
Sunday, January 10, 2016
10:00 am S20 Valley Park 5th Girls vs Oakville 5th Girls
11:00 am S61 Valley Park Blue 8th Girls vs Parkway South 8th Girls
12:00 pm S49 Valley Park Orange 7th Girls vs Summit Jr. Falcons 7th Girls
1:00 pm S51 MICDS Benford 8th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 8th Boys
2:00 pm S57 MICDS Waldman 8th Boys vs Summit Jr. Falcons White 8th Boys
3:00 pm S34 Rockwood Manalang 6th Girls vs Parkway West Black 6th Girls
4:00 pm S27 Summit Jr. Falcons Black 6th Boys vs JennCore Spurs 6th Boys
5:00 pm S61 JennCore Spurs 8th Girls vs Parkway West White 8th Girls
Saturday, January 16, 2016
11:00 am S48 Crusaders Blue 6th Girls vs Rockets Maroon 7th Girls
12:00 pm S49 Northwest Gray 7th Girls vs Kipp Inspire Phoenix 7th Girls
1:00 pm S49 Northwest White 7th Girls vs Kipp Inspire Phoenix 7th Girls
2:00 pm S57 Fort Zumwalt East 8th Boys vs Valley Park Blue 8th Boys
3:00 pm S49 Northwest Gray 7th Girls vs Valley Park Orange 7th Girls
4:00 pm S61 Valley Park Blue 8th Girls vs Westminster White 8th Girls
Sunday, January 17, 2016
12:00 pm S37 North County Hornets 7th Boys vs Washington 8th Boys
1:00 pm S42 Valley Park Orange 7th Boys vs Seckman 7th Boys
2:00 pm S26 Lion's Choice Lions 5th Boys vs Collinsville 6th Boys
3:00 pm S39 Mustangs Green 7th Boys vs Summit Jr. Falcons Black 7th Boys
4:00 pm S35 Mustangs White 7th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 7th Boys
5:00 pm S10 Valley Park 4th Girls vs Academia Basketball 3rd/4th Girls
Saturday, January 23, 2016
12:00 pm S2 Valley Park Blue 3rd Boys vs Christian Elementary 3rd Boys
1:00 pm S34 Rockets Black 6th Girls vs Parkway South 6th Girls
2:00 pm S2 Valley Park Orange 3rd Boys vs Christian Elementary 3rd Boys
3:00 pm S14 JC Tigers 5th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 5th Boys
Sunday, January 24, 2016
10:00 am S20 Valley Park 5th Girls vs St. John's Ellisville 5th Girls
11:00 am S49 Kipp Inspire Phoenix 7th Girls vs Summit Jr. Falcons 7th Girls
12:00 pm S57 Kipp Inspire Phoenix 8th Boys vs Summit Jr. Falcons White 8th Boys
1:00 pm S2 Valley Park Orange 3rd Boys vs Seckman Jackson 3rd Boys
2:00 pm S42 Valley Park Orange 7th Boys vs Greyhounds Orange 7th Boys
3:00 pm S2 Valley Park Blue 3rd Boys vs Jets Red 3rd Boys
4:00 pm S42 Valley Park Orange 7th Boys vs Greyhounds White 7th Boys
5:00 pm S2 Sonics 3rd Boys vs ABC Tigers 3rd Boys
6:00 pm S2 ABC Tigers 3rd Boys vs Union 3rd Boys
Saturday, January 30, 2016
10:00 am S49 Future Lady Lancers Gold 7th Girls vs Ladue Black 7th Girls
11:00 am S49 Future Lady Lancers Black 7th Girls vs Ladue Blue 7th Girls
12:00 pm S52 St. Louis Suns 8th Boys vs Parkway West Black 8th Boys
1:00 pm S51 St. Louis Suns 8th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 8th Boys
2:00 pm S33 Dynamite White 6th Girls vs Ladue Black 6th Girls
3:00 pm S16 Parkway South Red 5th Boys vs Sullivan Dace 5th Boys
4:00 pm S51 Spanish Society 8th Boys vs Fort Zumwalt West Silver 8th Boys
Sunday, January 31, 2016
12:00 pm S33 Bethalto Blue 6th Girls vs Francis Howell Blue 6th Girls
1:00 pm S33 Bethalto White 6th Girls vs Francis Howell Blue 6th Girls
2:00 pm S57 Valley Park Blue 8th Boys vs Summit Jr. Falcons White 8th Boys
3:00 pm S10 Valley Park 4th Girls vs Rockwood Royals 4th Girls
4:00 pm S20 Valley Park 5th Girls vs Seckman Spears 5th Girls
5:00 pm S34 Rockets White 6th Girls vs Valley Park 6th Girls
6:00 pm S11 Windsor 5th Boys vs Francis Howell Blue 5th Boys
Saturday, February 06, 2016
10:00 am S20 Valley Park 5th Girls vs Ladue Black 5th Girls
11:00 am S14 Ladue White 5th Boys vs Lion's Choice Lions 5th Boys
12:00 pm S33 Knights Red Reitz 6th Girls vs Force Z 6th Girls
1:00 pm S61 Valley Park Blue 8th Girls vs Parkway Central 8th Girls
2:00 pm S14 Fort Zumwalt West Purple 5th Boys vs Trailblazers 5th Boys
3:00 pm S52 Millstadt Vikings 8th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 8th Boys
4:00 pm S14 Fort Zumwalt West Purple 5th Boys vs Warriors 5th Boys
5:00 pm S6 Christian Elementary 4th Boys vs Hillsboro Hawks 4th Boys
6:00 pm S46 SYB Elite 7th Girls vs Pal Lady Machine Elite 7th Girls
Sunday, February 07, 2016
11:00 am S29 Valley Park Blue 6th Boys vs Ladue Blue 6th Boys
12:00 pm S36 Parkway Central Red 7th Boys vs Summit Jr. Falcons Black 7th Boys
1:00 pm S25 Liberty Jr. Eagles Blue 6th Boys vs Mustangs Green 6th Boys
2:00 pm S2 Seckman Heitert 3rd Boys vs Union 3rd Boys
3:00 pm S53 St. Louis Prospects 8th Boys vs Next Dimension 8th Boys
Saturday, February 13, 2016
10:00 am S29 Falcons Pollard 6th Boys vs Duchesne 6th Boys
11:00 am S24 Eureka Purple 6th Boys vs Flyers Basketball Club Green 6th Boys
12:00 pm S21 Eureka Gold 6th Boys vs Flyers Basketball Club Gold 6th Boys
1:00 pm S51 St. Louis Spartans 8th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 8th Boys
2:00 pm S2 Valley Park Blue 3rd Boys vs Columbia Donald 3rd Boys
3:00 pm S15 Comets 5th Boys vs JC Tigers 5th Boys
4:00 pm S2 Valley Park Orange 3rd Boys vs Columbia Donald 3rd Boys
5:00 pm S17 St. Charles Warhawks 5th Boys vs Titans 5th Boys
6:00 pm S17 St. Charles Warhawks 5th Boys vs Herky Black 5th Boys
Sunday, February 14, 2016
10:00 am S37 Webster Groves 7th Boys vs Summit Jr. Falcons Black 7th Boys
11:00 am S58 Marquette Blue 8th Girls vs JennCore Spurs 8th Girls
12:00 pm S20 Seckman Spears 5th Girls vs Fort Zumwalt East 5th Girls
1:00 pm S57 Summit Jr. Falcons White 8th Boys vs JennCore Spurs 8th Boys
2:00 pm S57 Parkway West Black 8th Boys vs Valley Park Blue 8th Boys
3:00 pm S58 Four Rivers Thunder 8th Girls vs Crusaders Blue 8th Girls
4:00 pm S61 Florissant 8th Girls vs KBA Red 8th Girls
5:00 pm S34 Valley Park 6th Girls vs St. John's Ellisville 6th Girls
6:00 pm S2 Northwest Blue 3rd Boys vs Valley Park Blue 3rd Boys
7:00 pm S2 Northwest Blue 3rd Boys vs Valley Park Orange 3rd Boys
Saturday, February 20, 2016
11:00 am S19 Eureka 5th Girls vs Fort Zumwalt West 5th Girls
12:00 pm S10 Valley Park 4th Girls vs Francis Howell North Gold 3rd Girls
1:00 pm S3 Lake St. Louis Lakers 3rd Girls vs Francis Howell North Gold 3rd Girls
2:00 pm S51 Windsor 8th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 8th Boys
3:00 pm S51 Wildcats 8th Boys vs Windsor 8th Boys
4:00 pm S48 Ladue Black 7th Girls vs Fort Zumwalt North Green 7th Girls
5:00 pm S48 Ladue Blue 7th Girls vs Fort Zumwalt North White 7th Girls
Sunday, February 21, 2016
10:00 am S51 T.E.M. Select 8th Boys vs Windsor 8th Boys
11:00 am S51 T.E.M. Select 8th Boys vs Summit Jr. Falcons Maroon 8th Boys
12:00 pm S57 Valley Park Blue 8th Boys vs Greyhounds Orange 8th Boys
1:00 pm S49 Valley Park Orange 7th Girls vs Seckman Yellow 7th Girls
2:00 pm S57 Valley Park Blue 8th Boys vs Greyhounds White 8th Boys
3:00 pm S57 Fox Stroisch 8th Boys vs Summit Jr. Falcons White 8th Boys
5:00 pm S57 Fox Groh 8th Boys vs Summit Jr. Falcons White 8th Boys

Site created with All-Pro League Scheduler 8.0.34
from All-Pro Software on 3/5/2016 9:24:41 PM